Zubné implantáty ako náhrada zubnej protézy

Informačná brožúra pre tých, ktorí hľadajú informácie o nových technológiách kompletné zubné implantáty

S vekom ľudia prichádzajú o zuby

Proti strate zubov sa nedá poistiť. Napriek tomu môže tento stav nastať z dôvodu choroby, úrazu alebo pri nesprávnej ústnej hygiene.  
 
Spolu so stratou zubov v oboch čeľustiach stráca človek aj chuť do života, pretože tradičný spôsob riešenia tohto problému – snímateľná zubná protéza – je nepohodlná a len čiastočne obnovuje stratené funkcie.
 
Použitie snímateľnej zubnej protézy je zastaraným spôsobom riešenia úplnej absencie zubov. Pacienti si pri tomto riešení musia zvykať na pocity bolesti v tlakových bodoch a na zlú fixáciu. Pokrytím podnebia dochádza k iritácii chuti a k zmenám rečových hlások. 
 
Pri použití snímateľnej zubnej náhrady sa zaťaženie, ktoré vzniká pri žuvaní, neprenáša na kosť, ale na ďasná, čo vedie k atrofii kostného tkaniva a k zmenšeniu ďasien. Snímateľná zubná protéza postupne stráca prvotnú fixáciu, a preto sa vyžaduje jej periodická úprava. 
 

Nezúfajte!

Zubné protézy, ktoré sa stabilizujú na implantátoch ROOTT sú prirodzenejším riešením tohto problému z hľadiska funkcie a estetiky. Zubné protézy sa fixujú spoľahlivo, preto sa  pocit pri ich nosení a ich výzor neodlišujú od prirodzených zubov.
 
V súlade s kvalifikáciou klinických prípadov a metód ich riešenia prinášajú implantáty ROOTT niekoľko možnosti ako vyriešiť problém úplnej absencie zubov – ROOTTCONCEPT.
 

Viac informácií o zubných implantátoch ROOTT