Zubné implantáty ROOTT

Ako fungujú zubné implantáty ROOT

Zubné implantáty ROOTT („root“ z angl. znamená „koreň“) – to je umiestnenie titánového kolíka v mieste, kde chýba zub, na ktorý sa neskôr upevní nesnímateľná zubná náhrada.

Je to prvý systém implantátov, ktorý spája päťdesiatročné skúsenosti a výhody získané zubármi v procese obnovy zubov.

Ako fungujú implantáty ROOTT? Systém ROOTT má tri rôzne druhy implantátov, ktoré riešia špecifické klinické situácie.

 
Имплантация зубов с применением корневидных имплантатов ROOTFORMИмплантация зубов с применением компрессионных имплантатов COMPRESSIVEИмплантация зубов с применением базальных имплантатов BASAL

Implantáty tvaru koreňa

Používajú sa v prípadoch, keď pacientovi chýba jeden alebo viacero zubov. Podmienkou je dostatočný objem kosti. ROOTFORM sa upevňuje počas dvoch etáp: najskôr sa časť implantátu zavedie do čeľuste, kde sa hojí počas 4 až 6 mesiacov, kým sa pevne spojí s kosťou a neskôr sa nasadí nadstavba (abutment), na ktorú sa upevní trvalá náhrada.

Kompresné implantáty

V prípade kompresných zubných implantátov KOMPRESSIVE je možné zafixovať stálu zubnú náhradu už na tretí deň po chirurgickom zákroku. Používajú sa v prípade viacerých implantátov.

Bazálne implantáty

Bazálne implantáty BASAL sú optimálnym riešením, keď chýba viac zubov, v situácii s významnou atrofiou čeľustnej kosti a v prípade, keď je potrebná extrakcia zubov. Bazálne implantáty vylučujú postup zväčšovania kostného tkaniva pri jeho nedostatočnej veľkosti.

Корневидный имплантат ROOTFORM - системы имплантационной стоматологической ROOTT

Компрессионный имплантат COMPRESSIV - системы имплантационной стоматологической ROOTT

Базальный имплантат BASAL - системы имплантационной стоматологической ROOTT

ROOTFORM je vhodným riešením v prípade samostatných zubných implantátov a ideálne sa hodí na upevnenie v prednej časti čeľuste, kde je zóna úsmevu, pretože najlepšie obnovuje estetiku viditeľnej časti zubu a ďasien.

Upevnenie nesnímateľnej protetickej konštrukcie v krátkom čase zabraňuje vzniku možného nepohodlia spojeného s porušením žuvacích funkcií v čase integrácie implantátu a menej traumatický proces ich vsadenia výrazne uľahčuje pooperačné obdobie, dokonca aj pri zavedení veľkého počtu implantátov.

Implantáty BASAL majú hladký povrch. Obyčajne je možné vložiť ich fajčiarom alebo tým, ktorí trpia paradentózou, hneď po extrakcii zubu. Na tretí deň po zavedení bazálnych implantátov sa fixuje nesnímateľná náhrada, čím sa v najkratšom možnom čase zabezpečí úplné obnovenie žuvacích funkcií.